Novak ubedljivo savladao Mareja!

novak-đoković-kralj-serb.rsNajbolji teniser sveta Novak Đoković „samleo“ je drugoplasiranog na ATP listi Endija Mareja rezultatom 6:1, 6:3 u polufinalu Mastersa u Šangaju.

Đoković je odigrao savršen meč protiv potpuno indisponiranog protivnika i završio ga za samo 67 minuta igre.

Bio je ovo 29. međusobni okršaj njih dvojice, Novak sada vodi 20-9, s tim da je ovo jedan od najubedljivijih trijumfa u istoriji njihovog rivalstva.

Srpski teniser nije izgubio ni set još od finala US opena, a sada uspeo da obezbedi 13. uzastopno finale.

Đoković je u prvom setu za samo 25 minuta uz tri brejka prosto oduvao Britanca, onda je napravio mali predah – dopustivši Mareju brejk u prvom gemu nastavka meča.

Međutim, to je bilo sve od takmičarskog tenisa – brzo se vratio, nanizao četiri gema i rutinski priveo meč kraju. Imao je ukupno 17 direktnih poena i sedam neiznuđenih grešaka, dok je destruktivni Mari bio u debelom minusu – 9:30.

Novak će u finalu igrati protiv Žo-Vilfred Conge koji je u tri seta eliminisao Rafaela Nadala. Srpski teniser vodi protiv Francuza sa 13:6 u međusobnim mečevima.