Novak i nova pobeda

novak-djokovic-dubai-serb.rs

Novak Djoković (foto:edition.cnn.com)

Najbolji teniser sveta Novak Đoković plasirao se u drugo kolo ATP turnira u Dubaiju pobedom nad Tomijem Robredom u dva seta.

Đoković nije blistao na startu turnira iz serije 500, ali je uspeo da slavi veoma ubedljivo, rezultatom 6:1, 6:2.

Meč koji je trajao nešto više od sat vremena počeo je furiozno i brzo poveo sa 3:0, kada se Španac upisao na semafor. U šestom gemu viđen je prvi od dva maratonska gema i drugi brejk koji je značio i lagani set.

Drugi je viđen već na startu drugog seta – trajao je skoro 11 minuta i Tomi je spasao dve brejk lopte. Ipak, odlučujuću prednost Srbin je stekao dva gema kasnije, a potom brzo priveo meč kraju.

Iako je iskoristio tek četiri od 13 brejk prilika, agresivna igra mu se potpuno isplatila – upisao je 19 vinera i 22 neiznuđene greške, dok je Robredo bio u ’debelom’ minusu – 7:28.

Novak će u narednom kolu igrati sa Tunišaninom Malemom Džazirijem, koji je eliminisao Mihaila Južnog sa 6:4, 6:1.