Dejvis kup: Srbija izjednačila, Lajović pobedio Vorda

Dusan-Lajovic-Serbia-serb.rs

Teniska reprezentacija Srbije izjednačila je rezultat na 1:1 u četvrtfinalu Dejvis kupa protiv Velike Britanije, pošto je Dušan Lajović danas pobedio Džejmsa Vorda u tri seta sa 6:1, 6:3, 6:2.

Taj meč je juče bio odložen zbog kiše, a Lajović je danas bez većih problema opravdao ulogu favorita. Od prvog do poslednjeg gema je dominirao, lako je kontrolisao rezultat i na kraju je za nešto manje od dva sata pobedio 240. igrača sveta.

Prvi set Lajović je dobio gotovo bez pravog otpora protivnika, a drugom je bilo više borbe, ali ne i neizvesnosti. Naš teniser je napravio brejk na startu i poveo sa 3:0 i tu prednost je zadržao do kraja. Brejkom na početku trećeg seta Lajović je definitivno slomio otpor protivnika.

Tako je Srbija nadoknadila zaostatak posle jučerašnjeg poraza Janka Tipsarevića od Karla Edmunda, a danas će u okršaju dublova imati šansu i da povede. Za naš tim će nastupiti Tipsarević i Nenad Zimonjić, a za Britaniju su prijavljeni Džejmi Marej i Dom Inglot.